chirurgiczne usuwanie zębów warszawa

Usuwanie zębów

W gabinetach Ratyńsy Stomatologia w Warszawie wykonujemy wszystkie zabiegi chirurgiczne w zakresie jamy ustnej. Zabiegi stomatologiczne planowane są w oparciu o cyfrową diagnostykę rentgenowską – zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz radiowizjograficzne. Wnikliwa diagnoza oraz szczegółowe badania pozwalają nam wdrożyć odpowiednie leczenie stomatologiczne oraz zaproponować naszym pacjentom najlepsze rozwiązania dentystyczne.

Zakres usług w Ratyńscy Stomatologia (Warszawa-Bielany):

  • usunięcie zęba mlecznego
  • usunięcie zęba stałego
  • usunięcie zęba zatrzymanego
  • chirurgiczne usunięcie ósemek zatrzymanych
  • sterowana regeneracja kości
  • plastyka wyrostka zębodołowego
  • odsłonięcie zęba zatrzymanego z naklejeniem zaczepu ortodontycznego
  • wszczepienie implantów zębowych
  • wszczepienie miniimplantów ortodontycznych

Usunięcie ósemki

Ósemki, potocznie nazywane są zębami mądrości, wyrzynają się później niż reszta uzębienia – zazwyczaj między 18-stym, a 25-tym rokiem życia. Wielu z nas kojarzą się z bólem i dyskomfortem. Spowodowane jest to faktem, że często w łuku zębowym brakuje dla nich miejsca. Skutkuje to wyrzynaniem się ósemek w niewłaściwy sposób – krzywo lub nawet poziomo. Zęby mądrości usuwa się wtedy, gdy rosną w nieprawidłowy sposób oraz powodują przesuwanie się innych zębów oraz ich stłoczenie – co prowadzi do wad zgryzu i powinności wprowadzenia leczenia ortodontycznego. Gdy ósemka się jeszcze nie pojawiła, ale już uciska na korzeń siódemek (lub powoduje inne komplikacje), można podjąć decyzję o chirurgicznym usunięciu ósemek. Pomimo, że zęby mądrości późno wychodzą, to szybko atakuje je próchnica – również wtedy, można je usunąć.

W gabinetach Ratyńscy Stomatologia w Warszawie wykonujemy usuwanie ósemek, zębów stałych zatrzymanych oraz zębów mlecznych. Nasi chirurdzy stomatologiczni dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować dolegliwości związane z usuwaniem oraz stworzyć dla pacjenta komfortową atmosferę. Każda ekstrakcja poprzedzona jest szczegółową diagnostyką.

Ekstrakcja ósemki Warszawa

Aby procedura chirurgicznego wyrywania ósemek przebiegała szybko i sprawnie, używamy specjalnego mikroskopu. Ranę po ekstrakcji zęba zaopatrujemy specjalną gąbką kolagenową oraz zakładamy szwy, co przyspiesza gojenie. Pierwsze dni po usuwaniu ósemek w Warszawie mogą sprawiać dyskomfort. Stąd tak ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarskich. Należy szczególnie uważać, by nie podrażniać dziąseł podczas szczotkowania. Można przyjmować środki przeciwbólowe, a żeby zmniejszyć opuchliznę, warto stosować zimne okłady. Z czasem przykre objawy powinny stopniowo ustępować.

Zęby usuwane są w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Każdy pacjent przed zabiegiem jest dokładnie informowany o procedurze usunięcia zęba a po ekstrakcji otrzymuje pisemne zalecenia.

Za jeden z ważniejszych elementów przy rekonwalescencji uznaje się odpowiednio dobraną dietę. Z menu należy wykluczyć twarde produkty, które mogą uszkodzić dziąsła. Zaleca się spożywanie zup, przecierów, a także jogurtów, kefirów. Konieczne jest również odstawienie alkoholu, papierosów, kawy. Jeżeli interesuje Państwa usuwanie ósemek Warszawa to dobre miejsce na znalezienie kompetentnego dentysty. Zapraszamy do skorzystania z usług naszej kliniki. Rejestracja odbywa się w dni robocze od godziny 9:00 do 20:00.

Ile kosztuje usunięcie ósemki w Warszawie?

Cena usunięcia ósemki różni się w zależności on jej pozycji. Usunięcie górnej ósemki to koszt od 400 złotych, natomiast w przypadku ósemki dolnej cena zaczyna się od 450 złotych. W przypadkach trudnych i wymagających interwencji chirurgicznej cena będzie odpowiednio wyższa. W celu zapewnienia pełnego komfortu zabieg możemy wykonać w znieczuleniu miejscowych. Ranę po usunięciu zęba odpowiednio zabiezpieczamy oraz przekazujemy stosowne zalecenia dla pacjenta.

Kiedy należy usunąć ósemki?

Zęby mądrości należy usunąć, gdy wyrastają one w sposób nieprawidłowy lub rosną wewnątrz dziąsła i naciskają na inne zęby – skutkuje to poważnymi wadami zgryzu i należy wprowadzić wtedy leczenie ortodontyczne. Jeżeli ósemka jeszcze się nie pojawiła, ale napiera na korzenie sąsiednich siódemek, warto podjąć szybką decyzję o ich chirurgicznym wycięciu.

W ramach zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej oferujemy Pacjentom bezbolesne ekstrakcje. Mimo iż przykładamy starań, aby uratować zęby przed usunięciem, czasami koniecznością jest np. wyrywanie zęba mądrości. Ósemka ma często niekorzystny wpływ na stan zdrowia oraz ustawienie pozostałych zębów w łuku. Ekstrakcja pozwala na przywrócenie uzębieniu funkcjonalności oraz wyeliminowanie innych problemów. Warszawa to miasto, w którym można umówić się na konsultację z naszym specjalistą.

czytaj więcej

Bezbolesne usuwanie ósemek w Warszawie

Niektóre osoby obawiają się ekstrakcji, a ich obawy mają różne podłoże. Wśród najczęściej występujących czynników można wymienić strach przed bólem. W naszej klinice zajmujemy się w pełni bezbolesnym usuwaniem ósemek. W Warszawie działa wiele placówek stomatologicznych, ale specjalistów gabinetów Ratyńscy Stomatologia wyróżnia wiedza oraz doświadczenie. Pacjenci mają pewność, że trafiają pod opiekę stomatologa będącego członkiem prestiżowego towarzystwa naukowego.

Nasz lekarz dysponuje kwalifikacjami, a także certyfikatami potwierdzającymi ukończenie kursów oraz szkoleń z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wykonuje usuwanie ósemek w Warszawie, przyjmując Pacjentów ze stolicy oraz innych miejscowości.

Chirurgiczne usuwanie ósemek w stolicy

Ekstrakcję zębów mądrości przeprowadzamy z kilku powodów. Między innymi, mogą wyrzynać się krzywo, przez co zagrażają zdrowiu całej jamy ustnej. Chirurgiczne usuwanie ósemek to procedura zalecana osobom, u których doszło do problemów z wyrżnięciem bądź psuciem się zęba. Bywa też tak, że ustawia się w niewłaściwym położeniu, co pociąga za sobą konieczność wykonania tzw. dłutowania. Gdy ósemka stoi w prawidłowy sposób, zwykle wystarczy dźwignia oraz kleszcze, aby ją usunąć.

Kiedy stomatolog nie ma możliwości przeprowadzenia standardowej ekstrakcji, wybiera wyrywanie 8 techniką dłutowania. To kilkuetapowa procedura, którą rozpoczyna nacięcie dziąsła. W kolejnym kroku specjalista odsłania kość przy pomocy wierteł, a następnie usuwa ząb. Zabieg kończy precyzyjne zaszycie rany. Metoda zdaje egzamin przy zębach zatrzymanych pod dziąsłem.

Wyrywanie 8 w warszawskiej klinice

Pragniemy podkreślić, że bez względu na wybraną opcję każdy zabieg w naszych gabinetach wykonujemy w znieczuleniu. Dzięki temu Pacjenci, którzy zgłaszają się na usuwanie ósemki do Warszawy, mogą być pewni, że przejdą je bezboleśnie. Dysponujemy odpowiednimi technologiami. Pozwala nam to zagwarantować leczonym komfort oraz poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie pobytu w klinice.

Wśród wskazań do procedury można wymienić zaawansowaną próchnicę, nieprawidłowe ustawienie bądź trudności z wyrżnięciem się (w tym niecałkowite wyłonienie). Na wyrywanie 8 umawiają się także Pacjenci przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Ekstrakcja eliminuje ryzyko trudności w korekcie wady zgryzu.

Usuwanie ósemki w Warszawie

Wspomniana wyżej próchnica może generować szereg problemów zdrowotnych, które będą negatywnie oddziaływać zarówno na samą ósemkę, jak i zęby sąsiednie. Zmiany próchnicowe mogą być trudne lub niemożliwe w redukcji z powodu lokalizacji zęba. Chirurgiczne usuwanie ósemek to również rozwiązanie sugerowane w przypadku zęba mądrości odpowiednio wyłonionemu oraz ułożonemu na łuku zębowym. Przy braku uzasadnienia leczenia stomatolog może zdecydować o ekstrakcji. Dokonuje tej decyzji wspólnie z Pacjentem.

Zachęcamy do rozmowy z naszym specjalistą, jeżeli uważasz, że rozwiązaniem Twojego problemu może być usuwanie ósemki w Warszawie. W gabinetach Ratyńscy Stomatologia przeprowadzamy rzetelną diagnostykę, a na jej podstawie ustalamy optymalną ścieżkę leczenia.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!