prześwietlenie zęba warszawa

Diagnostyka RTG

W Naszej Klinice dysponujemy nowoczesna aparaturą radiologiczną. Możemy wykonać zarówno zdjęcia poszczególnych zębów przy użyciu radiowizjografi cyfrowej, zdjęcia pantomograficzne niezbędne przy planowaniu kompleksowego leczenia oraz zdjęcia cefalometryczne na potrzeby leczenia ortodontycznego.

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakosci sprzętów możesz czuć sie bezpiecznie w trakcie badania a dawki promieniowania wykorzystane do prześwietleń są możliwie minimalne zachowując najlepszą jakość zdjęć.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zdjęcie pantomograficzne

Jednym z rodzajów wykonywanych przez nas badań RTG zęba w Warszawie, są zdjęcia pantomograficzne. Ta potoczna nazwa obejmuje rentgen twarzoczaszki wykorzystywany przy zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej oraz w leczeniu stomatologicznym. W rezultacie tworzony jest bardzo dokładny obraz, uwzględniający zarówno zęby, jak i otaczające je tkanki. Jeśli chodzi o panoramiczny rentgen zębów Warszawa oferuje szeroki wybór gabinetów stomatologicznych. My zapewniamy swoim pacjentom najnowocześniejszy sprzęt, pozwalający na wykonywanie najdokładniejszych obrazów z badania. To z kolei znacznie ułatwia diagnostykę oraz dalsze leczenie.

Pantomograficzne prześwietlenie szczęki Warszawa – wskazania do badania

Panoramiczne RTG zęba na warszawskich Bielanach wykonujemy najczęściej w takich sytuacjach jak:

Pozwala ono ocenić szczegółowy kształt zęba, a także stosunek do otaczających go tkanek oraz pozostałych elementów uzębienia.

Rentgen zęba Warszawa – radiowizjografia cyfrowa

Kolejną metodą, za pomocą której przeprowadzamy badanie RTG stomatologiczne w Warszawie, jest radiowizjografia cyfrowa, dająca szereg nowych możliwości w zakresie diagnozowania chorób zębów i dziąseł. Korzystając z nowoczesnej aparatury, jesteśmy w stanie wykonywać wysokiej jakości obrazy przy zastosowaniu minimalnej dawki promieniowania. Nasze usługi polegamy w szczególności tym pacjentom, którzy chcą wykonać bardzo dokładne i jednoocznie bezpieczne prześwietlenie zębów w Warszawie.

Cefalometria jako skuteczna diagnostyka wad zgryzu

W naszym gabinecie RTG Warszawa-Bielany wykonujemy również badania cefalometryczne, pozwalając na dokładne diagnozowanie wad zgryzu. Cefalometria stanowi jedną z odmian badania RTG czaszki w pozycji bocznej. Znajduje ona zastosowanie również w przypadku leczenia ortodontycznego, jak i do kontroli jego efektów. Oprócz szczęki i zębów, tego rodzaju rentgen daje również dokładny obraz tkanek miękkich, twardych, podniebienia oraz zatok.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Rentgen Warszawa Bielany – czy badanie jest bezpieczne?

W każdym przypadku badanie RTG zębów wiąże się z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego. Jest ono jednak aplikowane w niewielkich dawkach, które nie zagrażają ludzkiemu zdrowiu. Nowoczesne maszyny diagnostyczne, które wykorzystujemy, wykonując rentgen stomatologiczny w Warszawie, pozwalają również skrócić do niezbędnego minimum czas ekspozycji na promieniowanie. Dzięki temu wykonywanie zdjęć staje się jeszcze bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Czy rentgen zęba może powodować ból głowy?

Obecny stan wiedzy medycznej nie dowodzi tego, aby występowały powiązania pomiędzy przeprowadzeniem badania RTG zębów bądź twarzoczaszki a skutkiem ubocznym w postaci bólu głowy. Zdjęcie RTG zazwyczaj wykonywane jest w fotelu stomatologicznym, co gwarantuje pacjentom pełen komfort, zapewniając jednocześnie bezpieczny przebieg diagnostyki.

RTG zęba Warszawa – cena badania

Koszt badania uzależniony jest m.in. od metody wykonywania diagnostyki oraz rodzaju zastosowanego urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem badań obrazowych. Jeżeli chcą Państwo wykonać niedrogie, dokładne oraz bezpieczne RTG Bielany stanowią obszar, na którym świadczymy swoje kompleksowe usługi stomatologiczne. Skuteczna diagnostyka to jedynie punkt wyjścia do właściwej terapii – w Ratyńscy Stomatologia kompleksowo wyleczymy Państwa zęby, przywracając naturalny, piękny uśmiech!