kanałowe leczenie zębów warszawa

Leczenie kanałowe w mikroskopie | Warszawa-Bielany

Leczenie kanałowe nazywane jest inaczej leczeniem endodontycznym. Endodoncja często jest ostatnią możliwością, by zachować ząb i uniknąć jego ekstrakcji albo założenia implantów. Leczenie kanałowe stosuje się w przypadku schorzeń miazgi zęba. Tkanka ta wypełnia ząb, jest siedliskiem naczyń i nerwów. Leczenie kanałowe polega na usunięciu z komory zęba chorej miazgi oraz odkażeniu kanałów i ich wypełnieniu. Leczenie kanałowe w mikroskopie znajduje zastosowanie w trudnych przypadkach – kiedy tradycyjne leczenie endodontyczne może nie przynieść pożądanych efektów.

Kiedy endodoncja jest konieczna?

Endodoncja w mikroskopie wskazana jest przede wszystkim przy nietypowej anatomii zębów oraz w przypadkach zakrzywionych korzeni lub wąskich kanałów zębowych. Leczenie kanałowe w mikroskopie stosuje się również w innych skomplikowanych przypadkach. Znacząco zwiększa ono prawdopodobieństwo dobrze przeprowadzonego zabiegu oraz wyleczenia miazgi zęba.

Leczenie kanałowe w Ratyńscy Stomatologia w Warszawie na Bielanach przeprowadza lekarz dentysta z wieloletnim doświadczeniem. Endodoncję wykonujemy przy użyciu nowoczesnego mikroskopu zabiegowego. Leczenie kanałowe w mikroskopie zawsze przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu koferdamu. Gabinety Ratyńscy Stomatologia w Warszawie wyposażone są w najwyżej jakości mikroskop firmy Carl Zeiss, endometr najnowszej generacji Raypex6, radiowizjograf oraz system wypełnienia kanałów zębowych ciepłą gutaperką BeeFill.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Warszawie

W Ratyńscy Stomatologia w Warszawie na Bielanach zapewniamy najwyższą jakość usług, zgodną z najnowszymi wytycznymi stomatologicznymi. Nasi lekarze specjaliści są wieloletnimi członkami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną, profesjonalny sprzęt medyczny, wykwalifikowany personel oraz komfortową atmosferę. Zachęcamy do kontaktowania się z naszą warszawską kliniką.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!