Profilaktyka

Piaskowanie zębów

Profilaktyka stomatologiczna to jeden z pierwszych i najważniejszych kroków w walce z próchnicą zębów oraz paradontozą. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dzięki wdrożeniu przez nas planu systematycznych wizyt kontrolnych dla Naszych pacjentów, możemy wykryć zmiany próchnicowe we wczesnym stadium oraz zapobiegać rozwojowi następnych.

Oferujemy pełen zakres profesjonalnych zabiegów profilaktycznych.

Scaling

To usunięcie kamienia nazębnego. Kamień nazębny to twarde złogi, które są siedliskiem bakterii, powodujące rozwój stanu zapalnego dziąseł oraz przyzębia. Kamień nazębny można usunąć tylko w gabinecie stomatologicznym. Zaleca się usuwanie kamienia nazębnego przynajmniej dwa razy do roku.

Piaskowanie

To usunięcie osadów i przebarwień. Jest to zabieg bezpieczny dla Twoich zębów. Zaleca się zgłosić na zabieg piaskowania przynajmniej dwa razy do roku. Pacjenci szczególnie narażeni: palacze, osoby pijące dużo kawy i herbaty oraz osoby w trakcie leczenia ortodontycznego powinny zgłaszać się częściej.

Piaskowanie zębów skutecznie usuwa osad i powierzchowne przebarwienia, zwłaszcza z trudno dostępnych miejsc. Zabieg nie tylko wpływa na piękny uśmiech, ale przede wszystkim minimalizuje rozwój bakterii próchnicotwórczych. W gabinecie dentystycznym spędza się około pół godziny, a czynność polega na użyciu piasku i wody pod wysokim ciśnieniem. Aby wzmocnić efekt, zaleca się dodatkowo skorzystanie z lakierowania fluorem. Wykonując piaskowanie dentysta nie ingeruje w tkanki zębów.

Trzeba jednak pamiętać, aby przez 24 godziny po zabiegu stosować się do zaleceń lekarskich. Nie należy pić mocnej kawy, herbaty, soków owocowych, gdyż mogą one powodować przebarwienia. Warto także powstrzymać się od palenia papierosów. Aby dłużej utrzymać estetyczny wygląd, konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Należy zaopatrzyć się w dobre szczoteczki oraz wspomagać się nićmi dentystycznymi i płynami do płukania ust. Jeżeli chcą Państwo zapisać się na piaskowanie Warszawa Bielany to miejsce, gdzie znajduje się nasza klinika. Zachęcamy do rejestracji drogą telefoniczną lub mailową.

Fluoryzacja /Lakierowanie

Ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenia ich odporności na próchnice. Zabieg fluoryzacji zaleca się również stosować w celu likwidacji nadwrażliwości zębów. Aby zapewnić pełna ochronę Twoich zębów trzeba regularnie powtarzać ten zabieg kilka razy do roku. Szczególnie ważne są regularne wizyty u dzieci, młodzieży oraz u pacjentów w trakcie leczenia ortodontycznego.

Lakowanie

To zabieg polegający na wypełnieniu bruzd (zagłębień) w zębach trzonowych i przedtrzonowych w celu zapobiegnięcia rozwojowi próchnicy. Szczeliny zębów są bardzo trudno dostępne i nie są dokładnie oczyszczane pomimo szczotkowania, dlatego tak ważne jest aby Twoje dziecko było pod ścisłą opieką stomatologiczną aby zaraz po wyrżnięciu się zęba można było go zalakować. Lakowanie stosuje się w zębach mlecznych i stałych.

Niezmiernie ważnym jest aby przed przystąpieniem do realizacji nakreślonego planu leczenia poddać każdego pacjenta profesjonalnemu oczyszczeniu zębów.

My wiemy co jest ważne dla Twoich zębów.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!