ortodoncja warszawa bielany

Ortodoncja w Warszawie (Bielany)

Piękny uśmiech i proste zęby to marzenie wielu osób. Jest to możliwe, dzięki odpowiedniemu leczeniu ortodontycznemu. Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne do naszych gabinetów Ratyńscy Stomatologia w Warszawie na Bielanach. Prowadzimy leczenie ortodontyczne osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży.

Oferujemy pełen zakres usług ortodontycznych. Stosujemy nowoczesne metody leczenia wad zgryzu.

Leczenie ortodontyczne wykonujemy przy użyciu:

 • aparatów ruchomych,
 • aparatów elastycznych,
 • aparatów typu Clear Aligner,
 • aparatów stałych metalowych,
 • aparatów porcelanowych,
 • aparatów kryształowych.

Ortodoncja to wstęp do kompleksowego leczenia zgryzu. Jeśli pacjent ma wadę zgryzu, żadne podjęte leczenie stomatologiczne nie przyniesie pożądanego efektu. Konsultacja ortodontyczna umożliwia zdiagnozowanie problemu oraz ustalenie i podjęcie odpowiednich metod leczenia. Leczenie ortodontyczne pozwala nie tylko osiągnąć spektakularny i prosty uśmiech, ale również zdrowsze zęby.

Ortodonta Warszawa

Nasza klinika w Warszawie na Bielanach to zespół specjalistów, którzy zapewnią Ci pełną opiekę ortodontyczną oraz zaproponują rozwiązania dobrane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Przed podjęciem leczenia, dokonujemy pełnej diagnostyki – począwszy od modeli zębowych, po zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne. Lekarz stomatolog przygotuje Państwa do leczenia ortodontycznego – jeśli zaistnieje taka potrzeba, wymieni nieszczelne wypełnienia, przeprowadzi specjalistyczne leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu zabiegowego, usunie zatrzymane „ósemki”, oczyści zęby z kamienia i wykona w razie potrzeby inne zabiegi stomatologiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą usług ortodontycznych Ratyńscy Stomatologia w Warszawie na Bielanach. Proponujemy Państwu profesjonalną opiekę stomatologiczną, miłą atmosferę oraz specjalistyczny sprzęt i kompleksowo wyposażone gabinety. Zapraszamy do rezerwacji wizyt i kontaktu z kliniką w Warszawie-Bielany.

Piękny uśmiech oraz proste zęby to marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach jest to możliwe dzięki odpowiedniemu leczeniu ortodontycznemu. Zapraszamy na specjalistyczne konsultacje do naszych gabinetów Ratyńscy Stomatologia w Warszawie na Bielanach. Prowadzimy leczenie ortodontyczne osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Dobieramy każdemu Pacjentowi optymalną metodę – aparat ortodontyczny stały, ruchomy albo inne rozwiązanie. Przykładamy starań, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

czytaj więcej

Ortodoncja w Warszawie (Bielany)

Podjęcie kompleksowego leczenia zgryzu ma duże znaczenie nie tylko dla zębów oraz jamy ustnej. Wady zgryzu negatywnie wpływają zarówno na wygląd (zmieniając niekorzystnie rysy twarzy), jak i funkcjonalność narządu żucia. Ponadto zęby ustawione nieprawidłowo albo stłoczone utrudniają dbanie o higienę. Czyszczenie uzębienia staje się utrudnione, a to przekłada się na szybsze odkładanie się kamienia nazębnego. Z czasem dochodzi do rozwoju chorób dziąseł, ruchomości, a finalnie utraty zębów – Pacjent zaczyna cierpieć na paradontozę. Można jednak uniknąć tego rodzaju problemów, a rozwiązanie to aparat ortodontyczny. Zachęcamy do odwiedzin placówki na Bielanach, w Warszawie, gdzie od lat zajmujemy się leczeniem nieprawidłowości zgryzu.

Uświadamiamy Pacjentom, że bez terapii w gabinecie ortodonty żadne leczenie stomatologiczne nie zakończy się powodzeniem. Za brak pożądanego efektu będzie odpowiadać wada zgryzu. Po jej zniwelowaniu zniknie nie tylko sama wada, lecz również inne generowane przez nią kłopoty zdrowotne. Poza schorzeniami przyzębia ortodoncja może wyeliminować m.in. częściej występujące dolegliwości bólowe głowy bądź karku, choroby układu pokarmowego, chorobę okluzyjną czy wadę wymowy.

Doświadczony ortodonta Bielany

Osoby zainteresowane przejściem u nas leczenia mogą korzystać z pełnego zakresu usług ortodontycznych. Nasz ortodonta na Bielanach stosuje nowoczesne metody korekcji wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne przeprowadza przy użyciu:

 • aparatów ruchomych,
 • aparatów elastycznych,
 • system nakładkowy Clear Correct,
 • aparatów stałych metalowych,
 • aparatów porcelanowych,
 • aparatów kryształowych.

Na to, która opcja zostanie ostatecznie wybrana, składa się szereg czynników. Warszawa to miasto, gdzie zakładamy aparat ortodontyczny osobom w różnym wieku, przedstawicielom różnych profesji etc. Niektórzy z nich preferują dyskretne rozwiązania, więc wolą wariant porcelanowy, kryształowy albo nowoczesne nakładki. Inni stawiają na klasyczne metalowe aparaty oraz kolorowe gumki. Mamy też wersje bez ligatur (samoligaturujące).

Przed założeniem aparatu ortodontycznego na Bielanach

Zanim dojdzie do właściwej części leczenia, Pacjent zgłasza się na konsultację. Spotkanie ze specjalistą ortodoncji umożliwia analiz ę stanu zębów oraz postawienie diagnozy. Założenie aparatu ortodontycznego na Bielanach poprzedzają odpowiednie badania. Z kolei leczenie pozwala osiągnąć spektakularny, prosty uśmiech, a przede wszystkim zdrowsze zęby.

W naszej klinice pracuje zespół specjalistów, którzy zapewniają Pacjentom pełną opiekę ortodontyczną. Bielany to miejsce, gdzie ortodonta na konsultacji proponuje rozwiązania dobrane do potrzeb oraz oczekiwań. Przed podjęciem leczenia dokonuje pełnej diagnostyki. Obejmuje modele zębowe, zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometryczne. Lekarz stomatolog przygotuje Pacjenta do leczenia ortodontycznego. Przykładowo, jeśli uzna, że istnieje taka potrzeba, oczyści zęby z kamienia oraz wymienia nieszczelne wypełnienia. Może też przeprowadzić zabiegi z zakresu endodoncji mikroskopowej (leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu zabiegowego). Inne rozwiązania to np. ekstrakcja, czyli usunięcie zatrzymanej „ósemki”.

Aparat ortodontyczny w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług ortodontycznych Ratyńscy Stomatologia w Warszawie na Bielanach. Proponujemy Państwu profesjonalną opiekę stomatologiczną oraz specjalistyczny sprzęt i kompleksowo wyposażone gabinety. Zapewniamy miłą atmosferę na każdym etapie wizyty osobom, które zdecydują się na aparat ortodontyczny w Warszawie. Zapraszamy do rezerwacji terminu spotkania ze specjalistą oraz kontaktu z naszą kliniką.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!